До Новгород-Сіверської центральної бібліотеки входять такі відділи:

1. Відділ обслуговування

Абонемент

Читальний зал

2. Відділ комплектування і обробки літератури

3. Організаційно-методичний відділ

Відділ обслуговування

Відділ обслуговування читачів Новгород-Сіверської центральної бібліотеки забезпечує роботу з цілеспрямованого і систематичного просування книги користувачам Новгород-Сіверської централізованої бібліотечної системи за допомогою індивідуальної та масової роботи.

Основні завдання відділу:

1. Забезпечення систематичного і цілеспрямованого просування книги індивідуальним і колективним користувачам Новгород-Сіверської ЦБС засобами бібліотечної роботи.

2. Організація бібліотечно-бібліографічного і інформаційного обслуговування населення на основі погодженої діяльності з відділами Новгород-Сіверської ЦБ і іншими структурними підрозділами Новгород-Сіверської ЦБС, координація з бібліотеками інших систем і відомств району (школи, медучилище).

Абонемент

Проводить обслуговування користувачів шляхом видачі літератури до дому спеціалістам народного господарства, культури, освіти, медицини, студентам вищих навчальних закладів, учням середніх спеціальних навчальних закладів. До послуг користувачів абонементу представлена різноманітна література яка видається користувачам безкоштовно.

працівники абонементу

Читальний зал

Користувачі різних вікових категорій користуються послугами читального залу їхню увагу привертають яскраво оформлені та інформаційно насичені книжкові виставки. Відділ координує масову роботу бібліотеки, підготовку та проведення літературних свят, презентацій, творчих вечорів, мистецьких зустрічей. В ньому зібрано багатий довідково-енциклопедичний фонд та інші видання які знаходяться в бібліотеці в одному екземплярі. До послуг користувачів представлені книги та періодичні видання, які експонуються на книжкових виставках. Працівники читального залу за бажанням користувачів забезпечують їх регулярною оперативною інформацією про літературу з різних галузей знань.

читальний зал

читальний зал
Відділ комплектування і обробки літератури

Відділ комплектування і обробки літератури Новгород-Сіверської центральної бібліотеки здійснює свою діяльність з метою формування єдиного фонду документів відповідно до задач ЦБС і інформаційних потреб користувачів ЦБС.

Основним завданням відділу є:

1. Забезпечення повного комплектування єдиного фонду ЦБС, розкриття його через систему каталогів з метою повного задоволення запитів різних груп користувачів.

2. Формування єдиного фонду ЦБС на основі вивчення соціально-економічного і культурного профілю району, інформаційних потреб і запитів користувачів. Координація комплектування з бібліотеками інших систем і відомств.

Організаційно-методичний відділ

Організаційно-методичний відділ Новгород-Сіверської центральної бібліотеки забезпечує єдине організаційно-методичне керівництво структурними підрозділами Новгород-Сіверської централізованої бібліотечної системи, надає допомогу в їх практичній діяльності по вдосконаленню роботи у всіх напрямках бібліотечної

Основні завдання відділу:

1. Забезпечення єдиного організаційно-методичного керівництва структурними підрозділами Новгород-Сіверської ЦБС, надання допомоги в їх практичній діяльності.

2. Вивчення, узагальнення і впровадження вітчизняного та зарубіжного передового досвіду бібліотек (ЦБС), результатів наукових досліджень, рекомендацій центральної бібліотеки і методичних центрів всіх рівнів в практику роботи ЦБС.

3. Координація організаційно-методичної роботи, надання методичної допомоги бібліотекам інших систем і відомств району.

організаційно -методичний відділ

Кiлькiсть переглядiв: 680

Коментарi