2016 рік


Книга збирає друзів

Вже стало доброю традицією проводити навесні конкурс серед наших читачів “Кращий читач району”.

Книга збирає друзів

Книга збирає друзів

18 березня відбувся районний етап цього Всеукраїнського конкурсу юних читайликів. Цьогоріч районна дитяча бібліотека відкрила свої двері для 15 учасників, учнів 6-7 класів сіл Блистова, Бирине, Грем’яч, Дігтярівка, Лісконоги, Студінка, Стахорщина, Чайкине та Державної гімназії ім.К.Д.Ушинського, ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з міста.

Книга збирає друзів

Книга збирає друзів

Книга збирає друзів

Для дітей була проведена екскурсія по бібліотеці, під час якої діти могли оглянути книжкові виставки, ознайомитись з рекордами фонду бібліотеки - найбільшою та найменшою за розмірами книжками. Згодом відбувся конкурс, який складався з трьох завдань - спільної “Літературної розминки”, письмового “Ерудит” та основного - розповіді про себе, свої читацькі уподобання та про свою улюблену книжку.

Переможцями конкурсу стали учень 6 класу Н-Сіверської Державної гімназії ім.К.Д.Ушинського Іван Чичкань та учениця 7 класу Н-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Юлія Гула.

Книга збирає друзів

Книга збирає друзів


Чистий промінь Лесиного слова

Сьогодні, 25 лютого, в читальному залі бібліотеки учням 4-А класу гімназії №1 (вчитель Невідома О.В) був представлений літературно-музичний портрет Лесі Українки.

Цікаві факти родини Косачів-Драгоманових, дитинство майбутньої поетеси, звідки бере витоки творчість незабутньої Лесі - все це стало основою розповіді бібліотекаря Галини Бондаренко про життєвий шлях “дочки Прометея”. Зворушливу розповідь та невмирущу поезію вдало прикрашали акторське декламування “Як дитиною бувало...” у записі, пісні на вірші Лесі Українки, класична музика М. Лисенка. Яскравою пелюсткою до віночка Лесиних поезій стало декламування дітьми відомих віршів “Надія”, “Конвалії”, “Давня весна”, “Мелодії”,”Колискова” та інших.

Чистий промінь Лесиного слова

Чистий промінь Лесиного слова


В розмальованій торбинці Миколай несе гостинці

17 грудня в читальному залі районної дитячої бібліотеки повітря наповнилось дитячими мріями. Другокласники початкової школи гімназії №1 (вчитель А.О. Лисенко) зібрались на народознавчу годину. Діти познайомились з легендою про святого Миколая, разом з бібліотекарем Галиною Бондаренко створили “Дерево Милосердя та Добрих вчинків”, переглянули мультфільм та прослухали відому “Ой, хто, хто Миколая любить...” Багатьох дітей зацікавила книжкова викладка. Діти дізнались про народні традиції святкування та народні прикмети, пов’язані з 19 грудня.

В розмальованій торбинці Миколай несе гостинці

В розмальованій торбинці Миколай несе гостинці


Мандрівка в світ права

Напередодні Міжнародного дня захисту прав людини, який відзначає людство щорічно 10 грудня, в районній дитячій бібліотеці відбувся правовий круїз “Мандрівка в правовий світ” для учнів 9-х класів гімназії №1 (класні керівники Качан В.І. та Могильна Т.A ). “Що таке право?”, “ Що таке держава і які функції вона виконує?”, “ Які існують правопорушення і юридична відповідальність за них?”, “Що таке громадянство?”, “Чому необхідно знати закони?” - на всі ці та інші питання відповіла головний спеціаліст Н-Сіверського міськрайонного управління юстиції Ольга Юрченко.Визначити рівень правових знань підлітків та зацікавити їх правовими питаннями дозволило анкетування, яке провела бібліотекар Галина Бондаренко. Аналіз анкет дозволив зробити висновок, що майже 70% опитаних школярів найважливішим правом кожної людини вважають право на життя та право на родинне піклування. Маємо надію, що повагу до загальнолюдських цінностей та потребу в любові, захисті та піклуванні сучасні діти візьмуть з собою і в своє доросле життя. Бажаючі оглянули книжкову викладку до Міжнародного дня захисту прав людини.

Мандрівка в світ права

Мандрівка в світ права


Тиждень зустрічей

Минулий тиждень виявився доволі насиченим і цікавим. Починаючи з понеділка бібліотека стала місцем для навчання для молодших школярів та дошкільнят. Два третіх класи початкової школи гімназії №1 завітали до нас на бібліотечні уроки, а дві групи дитячого садочка "Ластівка" - на екскурсію.

Школярики ознайомились зі структурою книги та згадали про різновиди каталогів і як вони допомагають читачам.

Дошкільнят вразив чарівний світ дитячої бібліотеки. Більшість діток була тут вперше. Допитливі оченята розглядали стелажі з книжками, книжкові виставки, разом з бібліотекарем читального залу Галиною Бондаренко згадали про символи нашої держави та оглянули виставку "Усе моє, все зветься Україна". Усіх приємно здивувало виконання Гімну України 5-річною вихованкою садочка.

Сподіваємось наша бібліотека скоро поповниться новими користувачами, а теперішні стануть більш освіченими та зацікавленими читанням.

тиждень зустрічей

тиждень зустрічей

/Files/images/dityacha_bbloteka/11224212_1070605932963823_3810012879010252245_n.jpg


Рідна мова моя поетична й пісенна

Літературно-музична година з такою назвою відбулась 9 листопада в районній дитячій бібліотеці для учнів 7-х класів гімназії №1. Це свято було присвячено Дню української мови та писемності. Готуючись до заходу, ми хотіли привернути увагу підлітків до краси, невичерпності, поетичності та унікальності української мови. Дуже хотілося, щоб після зустрічі в бібліотеці в День української мови і писемності, хлопці та дівчата зрозуміли наскільки сучасна, різнобарвна та модна українська мова. І зробили свій найперший серйозний вибір у житті - якою мовою спілкуватися надалі. Бібліотекар читального залу Галина Бондаренко навела факти з історії виникнення української мови та писемності, розповіла про Преподобного Нестора Літописця, нагадала про століття забуття і заборон українського слова. Рідна мова це не тільки величезний скарб інтелекту та творчості, це ще криця моралі та духовного життя кожної нації.

Цікаві знання про рідну мову, про надзвичайну силу живого слова, були прикрашені піснями та поезією. Учні самі декламували вірші, слухали вірші у виконанні ведучої свята. А під час виконання пісні Н.Бучинської "Мова єднання" стався несподіваний флешмоб - всі діти взялись за руки та разом виконали приспів:"Краща мова єднання - це українська, нам Україну народила! Краща мова кохання - це українська, сила небес їй дала крила!"

Рідна мова моя поетична й пісенна

Рідна мова моя поетична й пісенна


Закінчився Тиждень правових знань

Вже стали доброю традицією жовтневі зустрічі користувачів нашої бібліотеки з головним спеціалістом районного управління юстиції Ольгою Юрченко. Змістовна розповідь, наведені приклади з життя, відповіді на актуальні запитання, відвертий діалог, вікторина про казкових "злочинців" - все це робить правові знання більш зрозумілими та привабливими для вивчення дітьми навіть молодшого віку.

Зустріч 7 жовтня Ольги Федорівни з учнями 6-А класу гімназії №1 не була винятком. Діти з цікавістю активно спілкувалися з фахівцем, запитували юриста про те, як правильно, не порушуючи прав, поводитися в різних життєвих ситуаціях, які обов'язки повинні мати підлітки.

Маємо надію, що такі заходи сприяють більш свідомому відношенню дітей до своєї поведінки та прав і свобод інших громадян. Як казав Олександр Довженко: "Ті держави здатні стати великими, у яких великі малі люди."

Закінчився Тиждень правових знаньЗакінчився Тиждень правових знань


Літо з бібліотекою

Зустрічаємось з нашими читачами на ігровому майданчику біля бібліотеки. Цікаво! Весело! Корисно!

Літо з бібліотекою

Літо з бібліотекою


Крокуємо Планетою книжок разом з бібліотекою

Літо - надзвичайно весела і корисна пора для школяриків. Це час для зміцнення дитячого організму, цікавого і корисного спілкування, численних ігор і розваг. Більшість учнів молодших класів шкіл міста відвідують протягом червня пришкільні табори.

Кілька днів тому наймолодші школярики гімназії №1 відвідали дитячу бібліотеку. Бібліотекар читального залу Галина Бондаренко провела екскурсію по бібліотеці, познайомила з деякими бібліотечними термінами, презентувала періодичні видання для дітей. Зустріч виявилась цікавою та корисною. Наприкінці зустрічі діти переглянули мультфільми.

Крокуємо Планетою книжок разом з бібліотекою

Крокуємо Планетою книжок разом з бібліотекою


90 днів навколо Планети книжок

Веселий настрій та гарні враження",- так відповіли на питання журналістки місцевої телерадіокомпанії про те, що залишилося після презентації Бібліомайданчика, учні 3-4 класів школи-саду "Дзвіночок".

Дійсно, погода сприяла. Бібліотекар читального залу Галина Бондаренко зустріла дітей на дитячому майднчику біля бібліотеки і запросила у мандрівку до чудесної Планети книжок.

Діти відвідали станції "Загадкова", "Ігрова", "Казкова", "Музична" і дісталися кінцевої зупинки "Бібліомайданчик".

Сміх, музика, нові ігри, логічні завдання, вікторини - все це супроводжувало дітей впродовж усього маршруту.

Вільний час з бібліотекою - це корисно, цікаво, весело!

90 днів навколо Планети книжо

Літо з бібліотекою

90 днів навколо Планети книжо

90 днів навколо Планети книжо


Навчаємось бути здоровими

5 червня в нашій бібліотеці було проведено методичний семінар для сільських бібліотекарів. Тему обрали доволі актуальну і вагому - здоровий спосіб життя та боротьба зі шкідливими звичками.
Підлітковий алкоголізм, куріння, наркоманія - все це з кожним роком руйнує все більше юних життів. Бібліотека повинна стати місцем, де освітлюються ці проблеми, де можна знайти підказки у виборі альтернативи
Лікар-нарколог Н-Сіверської ЦРЛ Олена Хворост ознайомила присутніх з наркологічною ситуацією в районі, розповіла про хвороби, які виникають у разі зловживання алкоголем та вживання наркотиків.
Бібліотекар абонементу 6-9класів Валентина Яновська провела змістовну та корисну консультацію з питань організації книжкових виставок та масових заходів для дітей у сільських бібліотеках з пропагування здорового способу життя.
Бібліотекар читального залу Галина Бондаренко запропонувала презентацію виставки-інформації "Не будь собі ворогом" та калейдоскоп мультимедійних презентацій, об'єднаних темою "Здоров'я нації у наших руках"

Навчаємось бути здоровими

Навчаємось бути здоровими


Прощавай, травень!

Закінчується учбовий рік. Ми на порозі чарівної та мрійливої пори - літніх канікул.

Напередодні Свята останнього дзвоника наша бібліотека запросила до себе у гості учнів НВК школа-сад "Дзвіночок". Цю подію ми запланували і провели до Міжнародного дня захисту прав дитини. Традиційно розпочали з корисного - виступу головного спеціаліста міськрайонного відділу юстиції Ольги Юрченко, яка нагадала дітям про історію виникнкння цього свята, про права і обов'язки кожної дитини, провела правову вікторину, де діти намагались відповісти які права казкових героїв були порушені.

А потім розпочалась розважальна частина нашого свята - діти приймали участь у конкурсах-естафетах, створили Хор домашніх тварин, разом з ведучою, бібліотекарем читального залу Галиною Бондаренко, написали дуже веселий гумористичний твір "Цікава пора - дитинство", вчились бути ввічливими та доброзичливими один до одного під час естафети "Я бажаю тобі, друже".

Сміх, весела музика, жарти не стихали в читальному залі дитячої бібліотеки майже годину. А згодом свято вийшло на вулицю, де за традицією діти малювали на асфальті. Цьогоріч малюнки об'єднала тема "Світ, в якому я живу". Хочеться побажати, щоб мріі дітей про мирне сонячне небо України, про заквітчані будиночки, про вірних друзів та щасливі родини обов'язково збувалися!

По закінченню заходу бібліотекарі почастували своїх гостей святковим пирогом.

Прощавай, травень!

Прощавай, травень!

Прощавай, травень!

Кiлькiсть переглядiв: 201

Коментарi