Історія Новгород-Сіверської районної дитячої бібліотеки.

Новгород-Сіверська дитяча бібліотека була відкрита 20 травня 1954 року за рішенням виконкому Новгород-Сіверської районної ради і депутатів трудящих за №318 9 ( виписка з наказу).

Перша завідуюча бібліотекою була Паперна Анна Борисівна, а першим бібілотекарем Матюк Лідія Афанасівна.

В 1954 році районна дитяча бібілотека відкрила свої двері для юних читачів з книжковим фондом 3826 примірників. Бібліотека займала одну кімнату площою 16 кв.м в приміщенні піонерського клубу по вулиці Леніна.

Вісім років з 1956 по 1964 рік завідувала районною дитячою бібліотекою Валентина Петрівна Снітко.У неї була вища педагогічна освіта.До роботи відносилась добросовісно, неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами районного відділу культури. В той час бібліотекарями працювали Кузькова Зінаїда Тимофіївна, Синайський Эля Шмерович.

В зв’язку з тим, що в районі середньої школи №2 ( Покровщина)не було дитячої бібліотеки, а міська бібліотека для дітей і районна для дітей знаходились в одному приміщенні,тож районну бібліотеку для дітей перевели до школи №2.

У 1962 році міська дитяча бібліотека та районна дитяча бібліотека були об’єднані в районну дитячу бібліотеку. Книжковий фонд був переданий в районну дитячу бібліотеку. На кінець 1964 року бібліотека мала 26065 примірників книг.

Нашій бібліотеці щастило на талановитих керівників. З 1964 року 15 років завідувала дитячою бібліотекою Ілляшенко Олександра Павлівна.Поряд з нею працювали бібліотекарями Снітко Валентина Петрівна, Ященко Анна Василівна, Колесник Олександра Іванівна, Глинська Тетяна Іванівна.В ці роки створювалися кімнати юного читача в сільських бібліотеках сіл Грем’яч, Блистова, Дегтярівка та інших. Активну участь в організації цих кімнат приймала Олександра Іванівна Колесник.

За змістовну роботу з юними читачами і методичну допомогу сільським бібліотекам в жовтні 1966 року бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи». На базі бібліотеки проходив обласний семінар завідуючих районними дитячими бібліотеками.

Книжковий фонд зростав і постало питання його раціонального розташування. У 1977 році дитячій бібліотеці було надано приміщення зимового кінотеатру. Площа бібліотеки склала 200 кв.м.

Сьогодні бібліотека зустрічає своїх юних читачів з добре оформленим відкритим доступом до книжкового фонду на абонементі, є просторий читальний зал, книгосховище.

У 1979 році пройшла централізація бібілотек. Всі масові бібілотеки були об’єднані в єдину централізовану бібліотечну систему і дитяча бібліотека ввійшла до складу Новгород-Сіверської централізованої бібліотечної системи, як районна дитяча бібліотека.

У 1979 році призначають завідувачкою дитячою бібліотекою Аллу Михайлівну Коломієць.

У 1997 році завідувачкою стає Цурган Світлана Миколаївна .

Книжковий фонд бібліотеки зараз налічує 29468 примірників літератури: науково-популярна, технічна,суспільно-політична, художня, вітчизняних та зарубіжних авторів.

«Абонемент для дошкільників та учнів 1-4 класів»- таку назву має чудовий відділ, з якого починається читання кожного маленького читача. Тут на нього чекають перші книжки, зустрічі з улюбленими літературними героями. Барвиста книжкова виставка з яскравими книжками для найменших користувачів. З 1989 року в цьому відділі працює Тетяна Іванівна Білик.

Абонемент для учнів 5-9 класів – це справжня скарбниця кращих книг для дітей українських і зарубіжних авторів, класиків та сучасників, тут книги за шкільною програмою та література популярних жанрів: пригоди, фантастика, детективи, історичні романи, книги про дружбу і кохання. Працює на цьому абонементі Валентина Миколаївна Яновська з 1989 року.

У читальному залі знаходяться найцінніші та найновіші книги, які є в бібліотеці в одному примірнику. А ще тут до послуг користувачів довідковий фонд бібліотеки: енциклопедії, словники, довідники, книги серії «Я пізнаю світ», «Світ навколо тебе», літературні енциклопедії, періодичні видання. Коли виявляється, що без якоїсь книги неможливо вивчити якийсь урок, написати твір, навчитись чомусь важливому, тут вже ніяк не обійтись без читального залу. Також в читальному залі проводяться масові заходи: літературні години, конкурси, вікторини, літературні ранки, мультимедійні презентації, засідання клубу за інтересами. В читальному залі знаходяться 4 комп’ютери, які підключені до мережі Інтернет.

Відповідальна і творча людина - Галина Георгіївна Бондаренко працює в читальному залі з 1996 року . Вона вміє знайти спільну мову з підлітками, маленькими читачами, знає коло інтересів своїх постійних читачів.

Бібліотека працює в тісному контакті зі школами міста, з краєзнавчим музеєм, музичною школою.

Кiлькiсть переглядiв: 638

Коментарi